1. Vytvořte si CV
Jde o naprostý základ. Mnoho studentů kupodivu svůj životopis vůbec nemá před tím, než chtějí po škole nastoupit do práce. Životopis je však ale způsob komunikace se zaměstnavatelem, může vás takto rychle poznat a udělat si o vás stručný obrázek. Proto byste si na něm měli dát opravdu záležet.
Na internetu či v textových editorech najdete spoustu různých šablon, které vám pomohou životopis vytvořit. Nesnažte se příliš experimentovat a vytvářet složité kreace. Životopis by měl být adekvátní k vašemu věku a povolání, o které se chcete ucházet.
Uveďte zde všechny údaje o sobě. Pokud si nejste jistí, v jakém pořadí je uvést nebo kolik toho uvést, prohledejte internet a najděte si zde vzorové životopisy ostatních. Nezapomeňte zde uvést především všechny své pracovní zkušenosti, nevadí, pokud jich není mnoho. Především si nic nepřibarvujte a nevymýšlejte si.
2. Obejděte firmy v okolí
Až už bude mít vytvořené své CV, je dobré vyrazit do terénu. Otypujte si některé firmy, kde byste se chtěli uplatnit a doneste jim životopis. Do větších firem bude nejlepší zaslat životopis elektronicky přes e-mail. Většinou zde tuto poštu řeší personalistky, pro které je elektronické zpracování jednodušší.
Nečekejte, že se vám ozvou všechny firmy a rozhodně ne hned. Čím více je jich tedy obešlete, tím lépe. Pozor ale, aby z vaší zprávy nebylo zřejmé, že právě toto děláte. Nepůsobilo by to příliš profesionálně.
3. Hledejte na internetu
Pokud se ani touto cestou nepodaří najít brigádu, prověřte internet. Na speciálních serverech naleznete širokou nabídku brigád, záleží, která bude nejlepší právě pro vás. Také je dobré zaregistrovat se do různých skupin na sociálních sítích nabízející práci a přivýdělek. Právě zde se objevují například nabídky na jednorázové či krátkodobé brigády a přivýdělky.