I přesto, že v zimních měsících na cestách už příliš mnoho sněhu neuvidíte, stále mrzne a tvoří se náledí, což pro plynulost dopravy nic dobrého. Z toho důvodu je nutné led likvidovat a nejlépe na to funguje posypová sůl. Nicméně z roztátého ledu samozřejmě vnikne voda, která v kombinaci se solí není zrovna tím nejlepším pro vaše vozidlo. Pokud nemáte vaše auto v dokonalém technickém stavu, zvláště pak podvozek, může se stát, že vlivem soli smíchané s vodou může na některých místech začít korodovat. V případě, že tomu chcete zamezit, můžete buďto provádět pravidelné kontroly podvozku a karosérie a pak případné rezavé části ošetřit, nebo můžete dát vašeho motorového mazlíka prostě zazimovat. K tomuto kroku každý podzim přistupuje stále více motoristů, zvláště pak těch, co nevlastní zrovna nejnovější auta.
Často stačí plachta
Samozřejmě, že zazimovat si auto nemůže každý. Potřebujete k tomu pozemek, ideálně pak garáž. Vytvořit vhodné podmínky třeba na ulici prakticky není možné. Ovšem v případě, máte-li rodinný domek se zahradou nebo vlastníte-li chatku s vhodnou plochou, můžete nechat auto tam. Kupodivu není nutné mít ani garáž, i když nějaká střecha nad kapotou se v tomto případě určitě hodí. Může to být třeba pergola. Pokud nic takového nemáte, nevadí, i tak je zazimování možné. Musíte ale sehnat kvalitní a dostatečně rozměrnou nepromokavou plachtu, kterou vozidlo zakryjete.
Pomůže to
Samozřejmě, že pouhopouhá plachta nestačí. Ještě musíte důkladně celý vůz prohlédnout, a to z důvodu možné koroze některých částí. V případě, že tento druh problému objevíte, ještě před samotným zazimováním byste ho měli vyřešit, jelikož se koroze může šířit i v době, kdy auto nepoužíváte. Můžete rez zbrousit sami, nebo to nechat na profesionálech v servisu, to záleží na vás. Tak či onak, zazimování, když se provede správně, je rozhodně funkční a pomůže ochránit vaše auto před negativními jevy zimy.